Technologia malowania

Przed rozpoczęciem malowania danej powierzchni należy ją dokładnie oczyścić i wysuszyć. Malowanie proszkowe to nowoczesna metoda malowania elementów metalowych, która polega na elektrostatycznym naniesieniu proszku na powierzchnię metalu. Rozwój tej technologii rozwinął się na przestrzeni lat, dlatego też można spokojnie stwierdzić, że obecnie jest to proces o bardzo szerokim zastosowaniu. Ponadto lakierowanie proszkowe uważane jest również za metodę bardzo efektywną gdyż powoduje, że powierzchnia jest idealnie pokryta farbą bez żadnych zacieków, pęcherzyków i zmarszczeń.

Po nałożeniu proszku na metal całość poddawana jest polimeryzacji w wysokiej temperaturze, dzięki czemu staje się trwała i odporna na korozję, chemiczne oraz mechaniczne działania z zewnątrz, jak również wysoką temperaturę.  Standardowy czas takiego utwardzania w piecu wynosi ok. 20 minut, ale oczywiście jest to zależne od rodzaju farby i grubości detalu. Istotnym czynnikiem malowania proszkowego jest fakt, że użytkowane farby proszkowe do procesu malowania są bezpieczne dla środowiska, jak i ludzi.

Potwierdzają to wszelkiego rodzaju atesty. Szczególną zaletą farb proszkowych jest ich wszechstronność zastosowania, dzięki możliwości pozyskania powłok o różnych stopniach połysku, szerokiej gamy faktur i pełnej kolorystyki RAL. W przeciwieństwie do farb tradycyjnych nie zawierają one rozpuszczalników.

Na rynku dostępne są różne rodzaje farb do malowania proszkowego. Są to farby poliestrowe, epoksydowe, silikonowe, niskotemperaturowe, strukturalne i inne. Mogą one dawać różne efekty dekoracyjne, gdyż występują w różnym stopniu połysku takim jak mat, pół-mat, satyna o powierzchni strukturalnej lub całkiem gładkiej. Malowanie proszkowe to technologia, która wyróżnia się bezpośrednim nanoszeniem farby na powierzchnię, w efekcie czego pomalowana powłoka pozbawiona jest zacieków i jest rozwiązaniem nie tylko ekologicznym, ale i bezpiecznym dla środowiska. Firma Stalmal oferuje profesjonalne malowanie proszkowe w Szczecinie. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą firmy.

Firma Stalmal oferuje profesjonalne malowanie proszkowe
i obróbkę ścierną metali na wysokim poziomie

Copyright © 2019   www.stalmal.szczecin.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.