Malowanie proszkowe, a ekologia

Wybierając farbę, do pokrycia różnych obiektów, zwykle obawiamy się, jej szkodliwego i negatywnego wpływu na zdrowie i środowisko naturalne. Warto wiedzieć, że malowanie proszkowe, należy do metod ekologicznych, z tego względu, iż skład farb proszkowych nie kryje w sobie uchodzących za najbardziej szkodliwe rozcieńczalników i innych substancji. W związku z tym, zarówno  w trakcie aplikacji, jak i w procesie termicznego utwardzania powłok nie ulatniają się lotne związki, które mogłyby skazić powietrze. Ponadto farby proszkowe posiadają atesty, które potwierdzają możliwość kontaktu z żywnością i wodą pitną, co tym bardziej świadczy o ich neutralności.

O farbach proszkowych można mówić w kontekście ekologii także dlatego, iż nie generują odpadów, ponieważ proces malowania odbywa się w zamkniętych, specjalnie przystosowanych do tego lakierniach. W związku z tym możliwe jest odzyskanie niezużytych w trakcie malowania farb, które mogą być ponownie wykorzystane.

W przypadku malowania farbami na mokro, jest to niewykonalne. Ponadto farba proszkowa chroni powierzchnię przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi, co znacznie przedłuża żywotność pokrytych nią przedmiotów.

Jeśli więc zależy nam na ekologicznym aspekcie, warto zdecydować się na malowanie proszkowe, tym bardziej, że efekt jest w najwyższym stopniu zadowalający, zarówno pod względem estetyki, jaki i trwałości. Jedyną słabą stroną malowania proszkowego jest fakt, iż wykorzystuje się je głównie do malowania metali, ponieważ inne materiały nie mogą być poddane utwardzeniu w tak wysokich temperaturach. 

Firma Stalmal zajmuje się malowaniem proszkowym w Szczecinie, wykorzystując farby od godnych zaufania producentów, które cechuje wysoka jakość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług.

Firma Stalmal oferuje profesjonalne malowanie proszkowe
i obróbkę ścierną metali na wysokim poziomie

Copyright © 2019   www.stalmal.szczecin.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.