Obróbka strumieniowo-ścierna

Obróbka strumieniowo–ścierna jest podstawową metodą oczyszczania i przygotowania powierzchni pod malowanie proszkowe. Polega ona na wykorzystaniu sprzężonego powietrza do narzucania materiału ściernego na oczyszczane podłoże. Wśród usług można wyodrębnić:

  • Sodowanie polega na wykorzystaniu sody oczyszczonej. W obróbce strumieniowo-ściernej jest to metoda najczęściej wybierana przez Klientów. Największą jej zaletą jest nieszkodliwość dla środowiska naturalnego. Łatwo rozpuszczalna jest w wodzie i nie narusza czyszczonej powierzchni. Jest bezpieczna dla środowiska i ludzi. Można ją śmiało stosować w otwartej przestrzeni.
  • Śrutowanie nazywane też piaskowaniem polega na solidnym przygotowaniu podłoża do malowania proszkowego. Głównym jej celem jest usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, powłok lakierniczych za pomocą różnych ścierniw. Wyróżnić można ścierniwa niemineralne tj. śrut staliwny, żużel pomiedziowy, śrut nierdzewny oraz ścierniwa mineralne - soda, mikrokulki szklane, piasek. W przypadku oczyszczania danej powierzchni piaskiem najlepiej wykonać obróbkę strumieniowo-ścierną na mokro lub na sucho ale w odpowiednio przygotowanej do tego komorze śrutowniczej.
  • Szkiełkowanie to kolejna metoda stosowana w obróbce strumieniowo-ściernej. Polega ona na wykorzystaniu specjalnych ścierniw do ujednolicenia podłoża wykonanego z aluminium lub ze stali kwasoodpornej w celu osiągnięcia satynowego wykończenia. W procesie tym zamiast ziaren piasku używa się kuleczek szklanych, dzięki którym powierzchnia nie jest poszarpana. To idealna alternatywa dla polerowania z tą różnicą, że powierzchnia po szkiełkowaniu nie jest błyszcząca tylko ma jedwabisty satynowy półpołysk.

Piaskowanie, czyli obróbka strumieniowo – ścierna jest zbliżonym procesem do szlifowania. Zalecana jest wszędzie tam gdzie występują duże powierzchnie i ograniczone jest dotarcie do zakrzywień w przypadku metody szlifowania.

Ten niezwykle ekonomiczny sposób usuwania lakieru z powierzchni wytwarza strukturę sprzyjającą przyleganiu wypełniaczy i podkładów z uwagi na jej chropowatość i czystość.

Firma z ogromnym doświadczeniem - Stalmal oferuje dla Klientów indywidualnych i różnego rodzaju firm - profesjonalne usługi piaskowania w Szczecinie.

Firma Stalmal oferuje profesjonalne malowanie proszkowe
i obróbkę ścierną metali na wysokim poziomie

Copyright © 2019   www.stalmal.szczecin.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.