Piaskowanie konstrukcji metalowych

Piaskowanie to zabieg, którego celem jest usunięcie starych powłok malarskich oraz zredukowanie uszczerbków spowodowanych korozją. Do piaskowania używa się specjalnego urządzenia zwanego piaskarką, zakończonego dyszą, którą wydobywa się sprężone powietrze wraz z drobinkami ścierniwa. Za ścierniwo może posłużyć nie tylko piasek, ale także rozdrobione szkło, cząsteczki metalu, kawałki suchego lodu, śrut, itp. (nie wolno stosować szkodliwego dla zdrowia piasku kwarcowego) - rodzaj dobiera się do typu powierzchni na jakiej ma być użyte oraz efektu, jaki pragniemy uzyskać. To co istotne, każdy z tych materiałów musi być dokładnie rozkruszony, ponieważ zbyt duże kawałki obniżą skuteczność i mogą uszkodzić podłoże.

Ścierniwo uderzając o powierzchnię usuwa z niej wszystkie zanieczyszczenia i zbędne fragmenty. Jeśli zabieg jest przeprowadzony prawidłowo, powinniśmy uzyskać efekt podobny jak przy szlifowaniu, z tą różnicą, że powierzchnia jest delikatnie chropowata. Zaletą piaskowania jest fakt, iż proces jest zarówno szybki, jak i dokładny, umożliwia dotarcie do wszystkich nierówności i załamań. Nadaje się do czyszczenia elementów zdobionych lub skomplikowanych w budowie, jak np. bramy, balustrady, maszyny i inne.

Trzeba pamiętać, że metoda piaskowania jest inwazyjna, w związku z czym lekko naruszona powierzchnia może być podatna na korozję. Dlatego zaleca się jak najszybsze zabezpieczenie całego obiektu. Doskonałą powłoką chroniąca będzie farba proszkowa, aplikowana za pomocą natrysku elektrostatycznego. Dokładnie przylegająca, nie tylko dobrze się prezentuje, ale także chroni przed warunkami atmosferycznymi. Piaskowanie tworzy lekko chropowatą powierzchnię, co zapewnia doskonałą przyczepność farby, zalecane jest więc przed malowaniem.

Firma Stalmal ma w swojej ofercie piaskowanie konstrukcji metalowych. Przykładamy dużą wagę, do tego, aby proces piaskowania był przeprowadzony prawidłowo, bez szkody dla czyszczonych powierzchni. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i dobieramy rodzaj ścierniwa indywidualnie do każdego zlecenia. Każdy element jest czyszczony etapami, aby nie zostały pominięte żadne fragmenty, ponieważ niedociągnięcia w tym względzie, przełożą się na końcowy efekt.  Działamy pod każdym względem profesjonalnie, dbamy także o bezpieczeństwo pracowników, stosując się do przepisów BHP. Wszystkich zainteresowanych usługami piaskowania, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Firma Stalmal oferuje profesjonalne malowanie proszkowe
i obróbkę ścierną metali na wysokim poziomie

Copyright © 2019   www.stalmal.szczecin.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.